Projelerimizin temel amacı okullara yönelik yenilikçi eğitim uygulamaları geliştirmek ve bu uygulamalar ışığında öğretmenlere ve öğretmen adaylarına eğitim faaliyetleri düzenlemektir.


DİJİTAL ÖĞRETMENLER

Dijital Öğretmenler Projesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin dijitalleşen dünyaya adım atması, yüz yüze ve uzaktan eğitimde yararlanabilecekleri dijital okuryazarlık becerileri edinmeleri ve Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunması hedefiyle ODTÜ, ING Türkiye ve Habitat Derneği iş birliği ile hayata geçirilmektedir.

EDUSIMSTEAM: OKULLARDA STEAM EĞİTİMİNİN TEŞVİK EDİLMESİ

EDUSIMSTEAM, Erasmus+ programı kapsamında desteklenen KA3 Politika Reformu Desteği projesidir. Proje kapsamında, STEAM eğitiminde yenilikçi ve multi-disipliner bir yaklaşımla öğretmen eğitimi çerçevesi geliştirilecek, gerçek hayat problemlerinin yer aldığı öğrenme senaryoları hazırlanacak ve yenilikçi çevrimiçi platformdaki simülasyonlarla desteklen STEAM öğrenme senaryoları eğitim paydaşlarına ulaştırılacaktır.

DESIGN4RESCUE

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen proje, ODTÜ BİLTEMM Merkezi ve Indiana Üniversitesi P-16 Eğitimi Araştırma ve İşbirliği Merkezinin ortaklığında yürütülmüştür. Proje kapsamında, öğretmenlere yönelik tematik STEM eğitimi çalıştayları geliştirilmiştir. Çalıştaylarda, arama-kurtarma temasıyla robot tasarımı ve kodlaması yapılmıştır.

MATEMATİĞE İLK ADIM

TÜBİTAK 1001 programı tarafından desteklenen projede, ilkokul öğrencilerinin matematik dersindeki becerilerini gerçekçi uygulamalar ile çok yönlü geliştirmeye yönelik eğitim programı ve materyalleri geliştirilmiştir.

TASARLA-YAP-ÖĞREN

Fen Bilimleri Öğretmenlerine Yönelik Mühendislik Tasarım Atölyesi, ODTÜ BAP tarafından desteklenmiştir. ODTÜ BİLTEMM ve ODTÜ RÜZGEM işbirliği ile planlanmıştır.

MAKEITREAL

MAKEITREAL Erasmus+ programı kapsamında desteklenen KA2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği projesidir ve Eğitim ve Öğretim alanında Stratejik Ortaklıklar aksiyonu çerçevesinde desteklenmiştir.

AMGEN BIOTECH EXPERIENCE

Amgen Biotech Experience (ABE); ortaöğretim okullarında çalışan öğretmenlere mesleki gelişim faaliyetleri, müfredat materyalleri, ekipman ve malzeme sağlayan yenilikçi bir eğitim programıdır.


Son Güncelleme:
16/05/2022 - 18:50