"Keşfedici, Meraklı ve Yaratıcı Çocuklar için Erken Yaşlarda Oyunun Gücü" isimli etkileşimli konferansımıza erken çocukluk dönemi eğitimi ile ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Konferansın Yeri ve Zamanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – B Blok, G102 Nolu Amfi

ODTÜ Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:1 06800 Çankaya, Ankara

14 Ekim 2018, Pazar & Saat: 10.30-14.30

Kayıt

Kayıt için tıklayınız.

Konuşmacılar

 Brent Hutcheson, Care for Education Direktörü

Erken Yaşlarda Oyun ile Öğrenme

Brent Hutcheson, "Hands on Technologies&Care for Education" şirketlerinin kurucusudur. Bir Ashoka dostu ve öğretmenidir. 10 yıl süren aktif öğretmenlik hayatı, onun, çocukların öğrenme süreçleri ile ilgili tutkuyla çalışmasına sebep olmuştur. Öğrenmenin öğretimle değil, yaparak ve yaşayarak gerçekleşmesi gerektiğine inanıyor. Daha fazla dokunsal ve manipülatif materyallerin kullanılmasının, sadece öğrencileri teşvik etmek ve cesaretlendirmek için değil, aynı zamanda kavramlaştırma sürecini hızlandırmak ve çocukların daha keşfedici, meraklı ve yaratıcı olmaları için de önemli olduğunu savunuyor.

Dr. Öğr. Üyesi H. Özlen Demircan, ODTÜ Temel Eğitim Bölümü, BİLTEMM Üyesi

Erken Çocukluk Döneminde STEM Eğitimi: Bir Yolu Var mı?

2005 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü yan dal programlarını tamamlamıştır. 2008 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma ve Rehberlik yüksek lisans, 2012 yılında ise ODTÜ İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi doktora derecelerini almıştır. Almanya Ruhr-Bochum Üniversitesi Aile Araştırmaları Merkezinde doktora sonrası çalışmalarını yapan Demircan (2012-2013), 2014 yılından bu yana ODTÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Demircan, erken çocukluk döneminde aile katılımı ve STEM eğitimi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.  

 Dr. Öğr. Üyesi Serap Sevimli Çelik, ODTÜ Temel Eğitim Bölümü, BİLTEMM Üyesi

Erken Çocukluk Döneminde Yaratıcı Düşünme Becerilerinin Geliştirilmesi 

ODTÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde tamamlayan ve doktora derecesini Penn State Üniversitesi’nin Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden alan Serap Sevimli Çelik, erken çocukluk döneminde hareket eğitimi, oyun pedagojisi, kültürlerarası oyun, iç ve dış mekan oyun alanları tasarımı ve erken çocukluk döneminde yaratıcı düşünme gibi konularda araştırmalarını sürdürmektedir. ODTÜ Temel Eğitim Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışan Serap Sevimli Çelik, aynı bölümde dersler vermekte ve çeşitli okullarda hareket eğitimi ve yaratıcı düşünme üzerine seminerler ve atölye çalışmaları yapmaktadır.


Son Güncelleme:
03/10/2018 - 09:48